Pravidla

28. července 2017 v 1:49 | Admin

PRAVIDLA RPG a co je to RPG?

TEXTOVÁ role-play hra je ve volném překladu definovánna jako 'Hra na hrdiny', je to tedy něco na způsob dračího doupěte. Ovšem, narozdíl od obyčejného dračáku se tRPG hraje se formou psaných příspěvků. Pro úplné začátečníky, hraje se tak, že příspěvek, který sami napíšete (né že to za vás bude psát někdo jiný!), by měl popisovat, co vaše postava v tento moment dělá, kam a proč jde, zahrnout také její pocity, myšlenkové pochody... avšak, to asi nezní zrovna záživně. Ovšem, pointa celé hry není jenom o popisování toho, co vaše postava dělá, nýbrž jde o vytváření společného, vskutku originálního příběhu právě s ostatními hráči, a prožívat tak mnohá dobrodružství, které by Vám v realitě nejspíše moc neprošla.

Nejčastější chyby:

Dokonalost postav ('Mary Sue') Pokud se vaše postava s blíží úplné dokonalosti (neplést s vysokým sebevědomí daného charakteru - to je něco jiného), tedy, všechno ví, všechno a všechny zná (tady narážíme pro změnu na problém 'křišťálové stěny', ale o tom až později), vše umí a bez problémů zvládne... asi už víte co mám na mysli - tak je něco špatně. Každý má nějaké ty mouchy, někdo jich má méně, někdo celý roj, ovšem, NIKDO NENÍ DOKONALÝ. Občas se vaší postavě prostě nedaří, každý má občas špatný den a tak.

Rozdíl mezi Vámi a Vaší postavou ('křišťálová stěna') Musíte si uvědomit, že je velký rozdíl mezi tím, co víte Vy, a co Váše postava. I když si v klidu můžete pročítat ostatní profily hráčů, i když máte špatný den, i když si přečtete, že na Vás Lili chystá lest, Vaše postava to neví, a pokud není nijak s tajným plánem Lili obeznámena, nemůže již předem vědět, co chystá.

Hraní za ostatní hráče (metagaming) Metagaming vlastně znamená, že manipulujete s ostatními hráči. Manipulace je myšleno, když v příspěvku například napíšete toto:...a ze srandy jsem jí podkosil nohy. Lili se okamžitě skymácela na zem, až se zobákem zabořila do vlhké hlíny. Ovšem, můžete někomu nastavit nohu, uhodit, zápasit nebo se s ním třeba přetahovat, ale nechte druhého hráče možnost reagovat. Není sic moc možností, co dělat, když vám přeci jen někdo nenápadně tu nohu nastaví (jelikož nikdo není Mary Sue) ovšem, je mnoho způsobů, jak zakopnout či upadnout.


Pravidla blogu

1. Každý hráč smí mít max. tří postavy! Jestli by jste chtěli čtvrtou postavu, jen po domluvě s jedním z adminů. Aby jste tu další postavu dostali, musíte mít velmi dobrý důvod, proč jí chcete. Ale musíte i počítat s tím, že Vám jí nemusíme povolit!
2. Sexuální a tomu podobné RPG jsou povolené. Je povolené jakkoliv párovat pohlaví. Homosexualita a bisexualita nejsou u nás zakázané. Proto prosíme hráče +15.
3. Každý z hráčů je povinen dohlížet na své postavy a jejich život, náležitě se o ně starat, rozvíjet jejich osobnost a charakter hraním. Když se tak nestane a jedna z Vaších postav bude dlouho mimo hru(nebudete za ní hrát), může se stát že Vám bude odebrána.
4. Hráči by se měli rozepisovat. Chceme dobrou a kvalitní hru a nevadí nám, počkat si na delší post. Minimální délka je šest řádků a maximální? Ta je libovolná.
5. Všichni jsme si rovni. Admini jsou tu od toho, aby udržovali chod stránek, proto je vaší povinností, nahlásit porušení pravidel.
6. Hra se odehravá součastnosti. Takže vlci znají všechnu technologii co je.
7. Pokud se nezapíšete do pravidelné měsíční čistky, bude vaše postava smazána. (Na obnovu poté máte pět dnů, kdy pak musíte napsat adminovi). Samozřejmě je možné si postavu/y pozastavit.
8. Na požádání admina můžete zažádat o změny v profilu, nebo například doplnění.
9. I u nás platí pravidlo 3x a dost. Pokud se stane, že třikrát porušíte pravidlo blogu, či dostanete napomenutí od adminů, budou vaše postavy bez milosti smazané.


Admini mají právo kdykoliv změnit pravidla.
 


Aktuální články

Reklama