Červenec 2017

Otevření RPG

28. července 2017 v 14:20 | Admin

Vitejte na našem RPG!
Během svou dnu se vytvořilo i otevřelo nové vlkodlačí rp, které avšak stále je v průběhu oprav a sepisování textů. Texty co jsou na strance jsou stručné a na rychlo napsané, budoucnu budou(snad) přepsaný a lépe napsaný. Požádal jsem o vytvoření fóra na forum2.cz a tak chvíli budeme muset počkat zda vyhoví.

I přesto všechno už otevírám registraci. Můžete zatím jen kecat na chatu. A ja vám zveřejním profily.
A také bych bral nějakého pomocného admina, můžete napsat na fb stranky nebo komentář.

Deri

Admin team

28. července 2017 v 12:19 | Admin


Smečka a město

28. července 2017 v 11:48 | Admin


Zdravím cizinče,
Zavítal jsi do míst kde málo kdo vkročil. Do města vede jen dvě cesty, jinak všude jsou lesy a kopce, různé jeskyně a menší hory. Město vypadá poněkud moderně, přeci jen vlci se snaží jít dobou. Tudíž zde najdeš i novou technologii a všechno funguje jak má.
Co se týče místní smečky, je jen jedna velká. Alve, tahle smečka je mírumilovná a snaží si navzájem pomáhat. Snad nikdy neměli žádný problém až do jednoho dne, kdy začala pomalu umírat a mizet divoká zvěř... Členové smečky začínají být neklidní...(Díky herním akcím, které se plánují děj posune o kus dál...nechte se překvapit.)

----------------------------
Hierarchie smeček
Alfa
- Alfa má za úkol řídit smečku, dbát na činy jejích členů a zodpovídat za smečku jako celek. Řídí chod svého teritoria a má na starosti členy smečky, ovšem také samotáře co se potulují na jeho území. Tento post zastávají 1-2 vlci. (Pokud je alfa zadaný, má jeho snoubenka/ dlouhodobá milenka právo zasahovat do určitých věcí. Spolu smí řešit ty nejzávažnější přestupky, o kterých nesmí jednat s ostatními, aby jejich úsudek zůstal neovlivněn okolím.)

Beta
- Beta si svůj post musí zasloužit. Post uděluje Alfa samotný a mnohy jsou mezi betami jeho blízcí přátelé. Svůj post si však nevybojují vtíravostí alfovi, vybojují si jej zkouškou kterou jim sám alfa dá nebo jako odměnu za svou čest k alfovy. Tento post je omezen počtem. Bety jsou volány k alfovi k závažnějším problémům. (0/6)

Gamma
-Gammy jsou převážně starší členové smečky. Tento post jim uděluje alfa za jejich služby smečce. Gamma může zažádat o post Bety. A je jenom na alfovi zda žádost po prověření schválí nebo ne. Počet na tenhle post je neomezený.

Omega
- Každý kdo se přihlásí do smečky. S tímto postem začínáte, nic vám však nebrání vybojovat si post Bety, ale připravte se, že se bude jednat o dlouhou cestu, kterých může být mnoho. Počet na tenhle post je neomezeny.

Vlkodlaci

28. července 2017 v 11:23 | Admin

Vlkodlak (ze slovanských slov vlk a dlaka - kůže se srstí) je bájná bytost; člověk s možností proměnit se ve vlka či jiného antropomorfního tvora, který je vlku podoben.

Pravidla

28. července 2017 v 1:49 | Admin

PRAVIDLA RPG a co je to RPG?

TEXTOVÁ role-play hra je ve volném překladu definovánna jako 'Hra na hrdiny', je to tedy něco na způsob dračího doupěte. Ovšem, narozdíl od obyčejného dračáku se tRPG hraje se formou psaných příspěvků. Pro úplné začátečníky, hraje se tak, že příspěvek, který sami napíšete (né že to za vás bude psát někdo jiný!), by měl popisovat, co vaše postava v tento moment dělá, kam a proč jde, zahrnout také její pocity, myšlenkové pochody... avšak, to asi nezní zrovna záživně. Ovšem, pointa celé hry není jenom o popisování toho, co vaše postava dělá, nýbrž jde o vytváření společného, vskutku originálního příběhu právě s ostatními hráči, a prožívat tak mnohá dobrodružství, které by Vám v realitě nejspíše moc neprošla.

Nejčastější chyby:

Dokonalost postav ('Mary Sue') Pokud se vaše postava s blíží úplné dokonalosti (neplést s vysokým sebevědomí daného charakteru - to je něco jiného), tedy, všechno ví, všechno a všechny zná (tady narážíme pro změnu na problém 'křišťálové stěny', ale o tom až později), vše umí a bez problémů zvládne... asi už víte co mám na mysli - tak je něco špatně. Každý má nějaké ty mouchy, někdo jich má méně, někdo celý roj, ovšem, NIKDO NENÍ DOKONALÝ. Občas se vaší postavě prostě nedaří, každý má občas špatný den a tak.

Rozdíl mezi Vámi a Vaší postavou ('křišťálová stěna') Musíte si uvědomit, že je velký rozdíl mezi tím, co víte Vy, a co Váše postava. I když si v klidu můžete pročítat ostatní profily hráčů, i když máte špatný den, i když si přečtete, že na Vás Lili chystá lest, Vaše postava to neví, a pokud není nijak s tajným plánem Lili obeznámena, nemůže již předem vědět, co chystá.

Hraní za ostatní hráče (metagaming) Metagaming vlastně znamená, že manipulujete s ostatními hráči. Manipulace je myšleno, když v příspěvku například napíšete toto:...a ze srandy jsem jí podkosil nohy. Lili se okamžitě skymácela na zem, až se zobákem zabořila do vlhké hlíny. Ovšem, můžete někomu nastavit nohu, uhodit, zápasit nebo se s ním třeba přetahovat, ale nechte druhého hráče možnost reagovat. Není sic moc možností, co dělat, když vám přeci jen někdo nenápadně tu nohu nastaví (jelikož nikdo není Mary Sue) ovšem, je mnoho způsobů, jak zakopnout či upadnout.


Pravidla blogu

1. Každý hráč smí mít max. tří postavy! Jestli by jste chtěli čtvrtou postavu, jen po domluvě s jedním z adminů. Aby jste tu další postavu dostali, musíte mít velmi dobrý důvod, proč jí chcete. Ale musíte i počítat s tím, že Vám jí nemusíme povolit!
2. Sexuální a tomu podobné RPG jsou povolené. Je povolené jakkoliv párovat pohlaví. Homosexualita a bisexualita nejsou u nás zakázané. Proto prosíme hráče +15.
3. Každý z hráčů je povinen dohlížet na své postavy a jejich život, náležitě se o ně starat, rozvíjet jejich osobnost a charakter hraním. Když se tak nestane a jedna z Vaších postav bude dlouho mimo hru(nebudete za ní hrát), může se stát že Vám bude odebrána.
4. Hráči by se měli rozepisovat. Chceme dobrou a kvalitní hru a nevadí nám, počkat si na delší post. Minimální délka je šest řádků a maximální? Ta je libovolná.
5. Všichni jsme si rovni. Admini jsou tu od toho, aby udržovali chod stránek, proto je vaší povinností, nahlásit porušení pravidel.
6. Hra se odehravá součastnosti. Takže vlci znají všechnu technologii co je.
7. Pokud se nezapíšete do pravidelné měsíční čistky, bude vaše postava smazána. (Na obnovu poté máte pět dnů, kdy pak musíte napsat adminovi). Samozřejmě je možné si postavu/y pozastavit.
8. Na požádání admina můžete zažádat o změny v profilu, nebo například doplnění.
9. I u nás platí pravidlo 3x a dost. Pokud se stane, že třikrát porušíte pravidlo blogu, či dostanete napomenutí od adminů, budou vaše postavy bez milosti smazané.


Admini mají právo kdykoliv změnit pravidla.

Postavy

28. července 2017 v 1:14 | Admin

REÁLIE

28. července 2017 v 0:57 | AdminREGISTRACE

28. července 2017 v 0:32 | Admin
Zdravím!
Vidím, že uvažuješ o registraci do téhle textové RPG. Prosím než začneš psát, přečti si reálie. Najdeš tam pravidla hraní i stránek. A jestli sis je už přečetl, pusť se do registrace.
- Všechny registrace posílejte do komentářu. Děkuji.